Pielgrzymki

9 DNIOWA PIELGRZYMKA

TRASA: BUDAPESZT – SARAJEWO – MOSTAR – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – JEZIORA PLITWICKIE

TERMIN: 03 – 11.08.2019 r.           CENA: 1900 ZŁ + 100 EURO

I DZIEŃ

Zbiórka i zajmowanie miejsc w autokarze. Wyjazd w kierunku Węgier. Przyjazd do Budapesztu: spacer po węgierskiej stolicy: Wzgórze Zamkowe: Baszta Rybacka, Kościół Koronacyjny Matyasa pw.NMP, Zamek królewski; plac bohaterów,  Zamek Vajdahunyad, Dzielnica Ambasad, Opera, Bazylika Św. Stefana. Przejazd na Wzgórze Gellerta – skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ

Śniadanie. Wyjazd i przejazd do  Sarajewa. Krótki spacer i zwiedzanie stolicy Bośni i  Hercegowiny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy w stronę Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta – Mostaru: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija. Przejazd nad wodospad Kravica – czas na kąpiel. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ

Śniadanie. Pobyt w Medjugorie. Droga krzyżowa na Kriżevac, udział w międzynarodowej Mszy Św., Różaniec połączony z wejściem na Górę Objawień (Podbrdo). Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w wieczornej modlitwie. Nocleg

V DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostały uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Spacer po starym mieście: Brama Pile, ulica Stradun, kolumna Orlando, Pałac Sponza z XVI w., Pałac Rektorów z XV w. – dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej – obecnie muzeum. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ

Śniadanie. Przejazd do Plitvic, gdzie zwiedzimy wpisany na listę UNESCO Park Narodowy – zespół 16 kaskadowo ułożonych jezior połączonych 92 wodospadami. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w kierunku kraju.

IX DZIEŃ

Przyjazd do kraju.

ZAPISY DO 30 CZERWCA 2019R. ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA.

ZAPISY I INFORMACJE U KS. MARIUSZA KAŁKI; TEL. 793770020

CENA OBEJMUJE:

• -przejazd autokarem klasy Lux
  • -7 noclegów w obiektach klasy turystycznej
  • -wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • -opiekę pilota
  • -Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard

(KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe) (dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na stronach www.juventurpiotrkow.pl, www.tueuropa.pl )

UWAGA! Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację, mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, innych wydatków niż wymienione w „ cena obejmuje”. Dodatkowo płatne EURO obejmuje: przewodników lokalnych, opłaty turystyczne, drogowe, parkingi, bilety komunikacji miejskiej lub opłaty związane z wjazdami autokaru do miast oraz  bilety wstępu. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju.: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl

INFORMUJEMY  I PRZYPOMINAMY 🙂

Redakcja strony LSO nie odpowiada za umieszczane plakaty i ich treść oraz formę,  odpowiedzialność bierze organizator wyjazdu 🙂