1

Dzień Ministranta jest wyjątkowym spotkaniem całej rodziny liturgicznej służby ołtarza z całej diecezji kieleckiej.

Kolejny, XXIV Dzień Ministranta odbędzie się 21 września 2024 r. w parafii Grobu Bożego w Miechowie. Już dziś serdecznie na niego zapraszamy!

ZAPRASZAMY !!! 🙂

Wspomnienie poprzednich spotkań 🙂

XXIII Dzień Ministranta

30 września w parafii pw. Świętego Brata Alberta w Busku-Zdroju odbył się XXIII Diecezjalny Dzień Ministranta. Bardzo się cieszymy z wysokiej frekwencji: na nasze doroczne spotkanie przybyło ponad 1000 ministrantów (najliczniejszą była grupa z parafii Krajno: 51 członków Służby Liturgicznej) i ok. 100 księży i opiekunów.

Sercem naszego programu była Msza Święta, której przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Ghanie, arcybiskup Henryk Jagodziński. W czasie liturgii 40 ministrantów z naszej diecezji zostało pobłogosławionych do pełnienia funkcji ceremoniarza w zgromadzeniu liturgicznym.

Po zakończonej Eucharystii wręczono puchary zwycięzcom Ministranckiej Ligi Piłkarskiej edycji 2022/2023. Nagrody otrzymało łącznie 9 zespołów z 3 kategorii wiekowych. Warto zaznaczyć, że ubiegłoroczną odsłonę Ligi patronatem objął Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, który ufundował również część nagród dla zwycięzców wszystkich trzech poziomów. Ekscytującym wydarzeniem był mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną księży diecezji kieleckiej i drużyną ministrantów z parafii Łopuszno, którzy reprezentowali naszą diecezję na Mistrzostwach Polski LSO w Gnieźnie. Mecz zakończył się zwycięstwem księży 7:2. Niespodziewaną atrakcją była oprawa rodem ze stadionów Ekstraklasy przygotowana przez ministrantów z grupy Ultras of Christ.
W trakcie całego spotkania między uczestników losowane były nagrody, a także prowadzone były gry i zabawy.

Dziękujemy obecnym na spotkaniu służbom mundurowym: żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Policji, druhom strażakom z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej za poświęcony czas, przygotowane prezentacje oraz rozmowy. Dziękujemy także członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z oddziałów Busko-Zdrój oraz Stopnica za pomoc w organizacji wydarzenia.
Słowa szczególnej wdzięczności należą się członkom Rady LSO naszej diecezji, którzy włożyli wiele wysiłku, aby spotkanie było atrakcyjne dla każdego uczestnika.

Cieszymy się także, że patronatem medialnym objęły nasze spotkanie czasopismo „KnC” oraz Diecezjalne Radio eM Kielce.

XXII Dzień Ministranta

XXI Dzień Ministranta

XX Dzień Ministranta

XIX Dzień Ministranta

XVIII Dzień Ministranta

XVII Dzień Ministranta

PLAKATXVI Dzień Ministranta

plakat IV DDM 2XV Dzień Ministranta

unnamedXIV Dzień Ministranta

Historia Dnia Ministranta:

XXIII – … Dzień Ministranta organizuje ks. Mateusz Szostak.

XIV – XXII Dzień Ministranta organizował ks. Mariusz Kałka.

VIII – XIII Dzień Ministranta organizował ks. Zygmunt Łukasz.

( całość historii ukaże się niebawem prosimy o cierpliwość 🙂 )