Gorący temat
Wielki Post, czyli czas zbliżenia z Bogiem
1. To dla mnie dobra okazja, żeby z jednej strony poświęcić więcej czasu na modlitwę, Pismo Święte, a z drugiej, żeby zastanowić się nad moim życiem, postępowaniem.
ks. Marcin Przybylski,rekolekcjonista i katecheta
1. Dobrze na początku tej drogi nazwać swoją małość, grzech, nałogi, pokręcone relacje i tak dopasować praktyki pokutne/pobożne, żeby opatrzyć Chrystusowe rany, zalać je oliwą i winem miłości.
ks. Mateusz Rycek, duszpasterz LSO diecezji legnickiej
2. To będzie już drugi Wielki Post przeżywany w ten sposób. Nie zapomnę z zeszłego roku, kiedy w drugim tygodniu Wielkiego Postu kończyliśmy w katedrze rekolekcje szkolne i po powrocie do zakrystii dowiedziałem się, że od jutra uczniowie nie idą już do szkół. Niestety niektórzy byli wtedy ostatni raz na Mszy św. i do tej pory nie wrócili. Będzie to trudny czas, bo w dalszym ciągu ciężko zachęcić wiernych do powrotu, a szczególnie dzieci i młodzież, których jest bardzo mało na niedzielnych eucharystiach.
ks. Paweł Wróbel, duszpasterz LSO archidiecezji częstochowskiej
3. Jako kapłan widzę, że wielu z wielką wiarą bardzo chętnie uczestniczy w tych nabożeństwach. To motywuje mnie do jeszcze większej pracy nad sobą, by moje życie było godną odpowiedzią na dar życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.
Jędrzej Józefowicz, prezes ministrantów, uczestnik pieszej samotnej pielgrzymki do Rzymu
2. Pandemia nie będzie miała wpływu na moje przeżywanie Wielkiego Postu. Mam nadzieję, że tegorocznego czasu nie zmarnuję, tak jak miało to niestety miejsce w zeszłym roku, kiedy zawaliłem go po całości i skończyło się na postanowieniach. Mam nadzieję, że wrócę do mojej postawy z lat ubiegłych.
więcej świadectw w marcowym „KnC”
Zebrał: Michał Bondyra
fot. Adobe Stock
Informacje o czasopiśmie i prenumeracie KnC u ks. Mariusza Kałki, nr tel. 793770020.