Zimowisko LSO Diecezji KIELECKIEJ – Rabka 2018

W dniach od 12 lutego – 17 lutego oraz od 19 lutego – 24 lutego na podbój do Rabki-Zdrój wyruszyła Liturgiczna Służba Ołtarza naszej Diecezji. Uczestnicząc we wczaso-rekolekcjach nasze dzieci i młodzież hartowały swojego ducha i ciało.

 

Wspólne modlitwy i codzienna Eucharystia pogłębiały relację z Panem Bogiem, a udział w zabawach sportowych integrował z pozostałymi uczestnikami wyjazdu poprawiając kondycję i wydolność fizyczną. Na wyjeździe nie można było się nudzić. Wyjścia na narty i łyżwy powodowały na twarzach uczestników uśmiech, nie wspominając o skokach narciarskich, kuligu z pieczeniem kiełbasek, całodziennym wypadem do Zakopanego. Będąc w Zakopanym nie można było nie odwiedzić Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i podejrzeć z dołu skocznię narciarską Wielką Krokiew.

Nowością do lat ubiegłych w drodze na zimowisko było zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu.

Cieszy fakt, że tak wielkie zainteresowanie wyjazdem wykazała młodzież i dzieci naszej Diecezji. Tradycyjnie już opiekę duchową i wychowawczą nad wszystkimi uczestnikami pierwszego turnusu sprawował ks. Łukasz Biś – dekanalny duszpasterz młodzieży oraz ministrantów Dekanatu Kielce – Zachód i wikariusz Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Kielcach, w drugim natomiast ks. Zbigniew Wójcik – dekanalny duszpasterz ministrantów Dekanatu Łopuszańskiego i wikariusz Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Mniowie.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w opiekę i kierowanie turnusami nie zapominając o uczestnikach. Szczególne podziękowania dla Pana Krzysztofa Taborskiego za uwiecznienie niezapomnianych wspomnień z wyjazdu w postaci fotografii i filmów. Bóg zapłać.

Zapraszamy na wszystkie zimowe i letnie wyjazdy oraz pielgrzymki które organizuje LSO.

Zawsze dbamy o to by były to wyjazdy wyjątkowe i nie zapominane we wspomnienia.

Kolejny raz składam serdecznie podziękowania na ręce ks. dr Tomasza Siemieńca – Redaktora Niedzieli Kieleckiej, za pomoc finansową w zorganizowaniu wyjazdu feryjnego ale i innych wydarzeń w roku.

Zachęcamy ministrantów, księży, katechetów do reklamowania i kupowania tego tygodnika.

Niech „Niedziela” zagości w naszych domach.

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Blogger.com
  • email
  • MySpace
  • PDF
  • RSS
  • Twitter
  • Wykop