KnC – Króluj nam Chryste 9/2017

Nowe, wrześniowe „KnC”, a w nim kolejny całoroczny program formacyjny: Formuj się z Rudym – o cechach dobrego ministranta.

O wyjątkowym ministrancie przeczytacie w stałym cyklu „Nasze LSO”. Tym razem zabieramy Was do Osiecznej. To właśnie tam Kacper służy codziennie do Mszy Świętej. Służy na wózku. A ręczniczek podaje lewą ręką – jedyną sprawną kończyną.

O Imieniu Maryi i naszych imionach warto porozmawiać na „zbiórce”. Materiał księdza Jakuba Dębca, ceremoniarza prymasowskiego, przybliży też historię króla Jana III Sobieskiego i jego zawierzenia. A w „Wywiadowni”, specjalnie dla nas, Rafał Patyra i jego Boży plan!

Z nowości: „Specjaliści” – czyli cykl artykułów dla ceremoniarzy, pierwszy odcinek komiksu o św. Dominiku Savio (rysuje ks. Piotr Kaczmarek) oraz liturgiczne zagadki.

A tradycyjnie, na początku roku szkolnego dodatek: Dzienniczek ministranta!

Podziel się na:
  • Google Bookmarks